dec 22., 2022 / Egyéb
A beton kötési ideje, mit kell tudni róla?
Szponzorált tartalom
A betonozásba nem lehet csak úgy belekezdeni. Alapos előkészületet igényel, feltéve akkor, ha tényleg szépen és jól szeretnénk csinálni. Az sem mindegy, hogy mit betonozunk, pontosabban milyen céllal. Egy autóbeálló vastagabb, stabilabb alapot igényel, míg egy járda esetében erre nem kell ekkora figyelmet szentelni.
Egy azonban közös minden jellegű betonozásnál, mégpedig a beton kötési ideje, a száradási idő kivárása. Ha ezt nem tesszük meg és idő előtt rámegyünk a felületre, annak visszafordíthatatlan következményei lehetnek!
Egy épület alapja a legfontosabb részlet, ami az építkezés során felmerül. A cement, víz és sóder vagy más kötőanyag arányaira nagyon oda kell figyelni a beton keverésénél. Az összetevők közül a víz az, aminek a későbbiekben is kiemelt szerepe lesz, hiszen miután kiöntöttük a betont, annak száradásához és megkötéséhez vízre lesz szükségünk! Hogy elkerüljük a repedéseket és szépen, egyenletesen száradjon meg a beton, mindenképp locsolni kell azt.
A beton kötési ideje során eleinte gyorsan, látványosan, majd egyre lassabban megy végbe a száradás. Attól függően, hogy milyen évszakban betonozunk, úgy a száradási idő is eltérő lehet. A friss beton sérülékeny, gondoskodjunk róla, hogy védve legyen és ne tegyen benne kárt a háziállat például vagy egy eltévedt labda, amivel a gyerekek játszanak.
A száradás során kialakuló repedéseket rendszeres locsolással előzhetjük meg. A beton kötési ideje függ az időjárástól, a cement, valamint a belekerülő anyagoktól egyaránt. A tökéletes végeredmény érdekében a kötési időre tekintettel érdemes akár két-három hétig is rendszeresen vizesen tartani a betont.
A szépség mellett a tartósság még fontosabb tényező, ennek fényében a legjobb, amit tehetünk, ha szakemberekre bízzuk a betonozást, hogy évtizedekig szép és ép beton felületek jöhessenek létre!